Giriş |  Kayıt
"Felaket, dost sayısını sıfıra indirir."
WILLIAM SHAKESPEARE
 

  Türk Radyolarında En Çok Dinlenen 10 Radyocu…
Tüm haberler
 
  Radyo-Televizyon -   26/03/2017 -   Bu haber 320 kez okundu.

Dijitalleşmeyle birlikte yeniden atağa kalkan radyo mecrasında yıldız radyocular dönemi yeniden başlıyor…

  Özelikle drive-time saatlerinde dinleyicileri radyo başına kilitleyen bu isimler öyle güçlü bir takipçi kitlesine sahip ki bir radyodan diğerine geçtiklerinde kanalların reyting sıralamasındaki yeri değişiyor… Peki, kim bu isimler ve hangi programlarla geniş kitleleri arkalarından sürüklüyorlar? Radyo mecrasının en çok dinlenen, en güçlü 10 radyocusunu Marketing Türkiye araştırdı…

Nihat Sırdar

NİHAT ’LA MUHABBET-NİHAT ’LA SİVRİSİNEK

İstanbul’da doğan Nihat Sırdar, makine ressamı olmak için okudu ama radyocu oldu. 1993 senesinden itibaren 12 yıl Best FM’de, sekiz yıl Alem FM’de Nihat’la Curcuna ve Nihat’la Sivrisinek programlarını hazırlayıp sundu. 2013 Ekim’inden beri aynı programlara Show Radyo’da dinleyicilerine seslenmeye devam eden Sırdar, Vatan, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı da yaptı. 2000 yılından beri “İyi Uykular Türkiye”, “Sivrisinek Dedin De Aklıma Geldi” ve “Bütün Kazlar Toplandık” isminde sahne gösterileriyle binden fazla kez sahneye çıktı ve çıkmaya devam ediyor.


Zeki Kayhan Çoşkun

ZEKIRDEK-MATRAX


1999 yılında stajyer olarak Alem FM’de çalışmaya başlayan Coşkun, 2002’den beri Matrax adlı radyo programını sunuyor. Alem FM’de çalışmaya yeni başladığı dönemde Akşam Gazetesi’nin gençlik eki “Canteen”de bir süre yazarlık yapan sevilen radyocu, Matrax’ın televizyon versiyonunu SKY Türk (360 TV) ve Star TV’de de sundu. Eylül 2013’te Alem FM’den ayrılarak Show Radyo’da Matrax’ı sunmaya devam etti. Yıl içerisinde tek kişilik gösterisi olan “Kafanız Hayrolsun” ile Türkiye’nin çeşitli yerlerine giden Çoşkun’un dokuz kitabı bulunuyor. Zeki Kayahan Coşkun şimdilerde Show Radyo’da Zekirdek ve Matrax isimli programlarına devam ediyor.


Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma

ARA GAZ

Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir her sabah Metro FM’deki “Ara Gaz” programıyla dinleyicileriyle buluşuyor. İkili güncel konuları ve olayları kendilerine özgü tarzlarıyla yorumluyor ve zaman zaman dünya turuna çıkarak dünyadan haberleri dinleyicilerine aktarıyor.


Cem Arslan

GAZOZ AĞACI VE GAZOR

İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükyalı’da tamamlayan Arslan, liseyi Kadir Has Lisesi’nde tamamladı. Kadıköy’de bulunan Radyo Fener’de radyoculuk kariyerine başladı. Kadir Çöpdemir’in başında bulunduğu Klas Radyo’da program yaptıktan sonra Best FM’e transfer oldu. Arslan halen Best FM’de “Gazoz Ağacı” ve “Gazor” adlı radyo programlarını sunmaya devam ediyor.


Bedirhan Gökçe

ÜÇÜNCÜ SAYFA

1976 Ankara’da doğan Bedirhan Gökçe, 1988 yılında mankenlik yaptığı sıralarda TRT’nin açtığı seslendirme sınavlarında seslendirdiği parçalarla ve şiirlerle tanındı. 2003 yılında yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı “A.G.A” isimli TV dizisinde rol aldı. Uzun yıllar TRT’de “Bedirhan Gökçe ile Gecenin Kıyısında” adlı programı sundu. Gökçe şu sıralar Kral FM’deki şiir programına devam ediyor.


Bay J

BAY J SHOW

1970 doğumlu İtalyan radyocu Jerfi Benveniste ya da bilinen adıyla Bay J, TV’de de boy gösteren radyoculardan. NTV’de “Geveze ile Fazla Mesai” adlı televizyon programını sunan Bay J, uzun bir süre Power FM’de program yaptıktan sonra Virgin Radio’ya geçti. Virgin Radio’dan ayrıldıktan sonra Capital Radio’da program yapan ünlü radyocu Star TV’de “Çal Kalbimi” Fox’ta ise “101” adlı yarışma programlarını da sundu. Show TV’de yayınlanan “M.U.C.K.” adlı gençlik dizisinde rol alarak kendisini canlandıran Bay J, 2014 Eylül yayında vizyona giren “Stajyer Mayfa” ve Ocak 2014 tarihli “Tut Sözünü” filminde rol aldı. Melodika seslendirme firmasında seslendirme de yapan radyocu, çeşitli reklam filmlerinin dışında “Asteriks ve Oburiks Gizli Görevde” filminde de seslendirme yaptı. Sevilen radyocu şu sıralar Power FM’deki radyo programıyla sevenlerine sesleniyor.


Doğancan Özadlı

DOĞAN CANLI

1992 yılında İstanbul’da doğan Özadlı, müziğe ve tiyatroya düşkün bir isim. Halk müziği topluluklarında solist ve koro elemanı olarak görev alan Doğancan Özadlı, sanal radyolarla radyoculuk kariyerine başladı ve daha sonra Radyo Klas’ta asistan olarak görev yaptı. İstanbul’da bölgesel radyolarda sesini duyurduktan sonra Hopdedik Ayhan’ın desteğini alarak 2007 yılında Radyo Klas’ta program yapmaya başladı. Özadlı, sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere Radyo Viva’da programlarına devem ediyor.


Serdar Gökalp

SERDAR YAYINDA

2005 tarihinden bu yana Best FM’de “Serdar Yayında” isimli radyo programını sunan Serdar Gökalp programında yaptığı telefon şakalarıyla biliniyor. İlk yayınına 18 yaşındayken televizyonda bir müzik programında başladı. Televizyonda yardımcı yapımcılık ardından bir mizah dergisinde yazarlık yaptı. Uzun yıllar radyoda gece programları hazırladı.


Cem Ceminay

UYKUSUZ HER GECE

Radyonun yarattığı en ünlü simalardan biri olan Cem Ceminay 1954 doğumlu. Uzun yıllar ABD’de yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen Cem Ceminay ilk defa Power FM’de dinleyicilere seslendi. Ardından Ömer Karacan’ın sahibi olduğu Number One FM’de görev aldı. Daha sonra genel yayın yönetmenliğini de yaptığı Radio N101’de hem programına devam etti. Show TV’de Yok Böyle Dans programına yarışmacı olarak katılıp elendikten sonra aynı yarışma programında sunucu olarak kariyerine devam etti. TRT FM Radyo’da “Cem Ceminay ile Günaydın Türkiyem” programını sundu. Şu sıralarda ise A Haber’de “Uykusuz Her Gece” programını sunuyor ve Vatan Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyor.


Talha Bora Öğe

NAM-I DIĞER GÖLGE

1976 Ankara doğumlu olan Talha Bora Öğe, radyo yayıncılığına 1994’te başladı. Kariyeri boyunca “En Çok Dinlenen Radyo Programcısı”, “En İyi Şiir Edebiyat Programı”, “Yılın Kültür Sanat Programı” gibi pek çok önemli ödül kazandı. “Aşk Her Zaman Yarım Kalır”, “Siyah”, “Anla” ve “Aşk’a” isimli kitapları bulunan radyocu, orkestrasıyla birlikte gerçekleştirdiği şiir – türkü konserleriyle sık sık turneye çıkarak Türkiye’yi dolaşıyor. Öğe Radyo 7’de programlarına devam ediyor.


Etiketler : turk-radyolarinda-en-cok-dinlenen-10-radyocu
Kaynak : https://www.marketingturkiye.com.tr
  Habere Yorum Yazın  EN SON EKLENEN HABERLER  
Yeşilçam’dan bir ‘Hakan’ geçti
Türk sinemasının usta ismi Fikret Hakan akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşamın...
Yeşilçam’dan bir ‘Hakan’ geçti

 Kültür Sanat Haberleri -   11/07/2017

Türk sinemasının usta ismi Fikret Hakan akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Geleneksel Türkiye 23. Fotoğraf Yarışması
Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışmasının bu yılki konusu somut olmayan kültürel miras olara...
Geleneksel Türkiye 23. Fotoğraf Yarışması

 Duyuru Haber -   30/06/2017

Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışmasının bu yılki konusu somut olmayan kültürel miras olarak belirlendi.
Erdil Yaşaroğlu’ndan çarpıcı Penguen açıklaması
Geçtiğimiz ay 15 yıllık hayatına son veren Penguen dergisinin kurucusu Erdil Yaşaroğlu, inter...
Erdil Yaşaroğlu’ndan çarpıcı Penguen açıklaması

 Kültür Sanat Haberleri -   20/06/2017

Geçtiğimiz ay 15 yıllık hayatına son veren Penguen dergisinin kurucusu Erdil Yaşaroğlu, internete yenik düştüklerini ama bunun bir son olmadığını, önümüzdeki dönemlerde başka bir formülle bir araya gelebileceklerini söyledi.
7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ustalara ödül
Bu yıl 9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında 7.’si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festiv...
7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ustalara ödül

 Sinema-Tiyatro -   20/06/2017

Bu yıl 9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında 7.’si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ´Onur Ödülleri´ sinemanın efsane isimleri Halil Ergün, Belkıs Özener ve Mesut Uçakan´a verilecek.
Bodrum Rock Festivali
Bodrum´da 20-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Bodrum Rock Festivali´nde 70 rock müziği şark...
Bodrum Rock Festivali

 Etkinlik Haberleri -   19/06/2017

Bodrum´da 20-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Bodrum Rock Festivali´nde 70 rock müziği şarkıcısı ve çok sayıda grup sahne alacak.
Beyoğlu Sineması Kurtulacak mı?
Beyoğlu, kan kaybetmeye devam ediyor. İstiklal Caddesi´ndeki Halep Pasajı´nın içinde bulunan ...
Beyoğlu Sineması Kurtulacak mı?

 İlginç Haber -   19/06/2017

Beyoğlu, kan kaybetmeye devam ediyor. İstiklal Caddesi´ndeki Halep Pasajı´nın içinde bulunan Beyoğlu Sineması da kapanmanın eşiğinde.
Şirin Tekeli Hayatını Kaybetti
Yazar Şirin Tekeli, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti...
Şirin Tekeli Hayatını Kaybetti

 Edebiyat Haberleri -   14/06/2017

Yazar Şirin Tekeli, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti
Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Yarışması 2017
Ankara Üniversitesi´nin edebiyat alanında gerçekleştirdiği Roman ve Öykü Ödülleri başvuru...
Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Yarışması 2017

 Edebiyat Haberleri -   14/06/2017

Ankara Üniversitesi´nin edebiyat alanında gerçekleştirdiği Roman ve Öykü Ödülleri başvuruları 30 Haziran´a dek devam ediyor.
Piyano Dahisi Mert İsveç’te Birinci Oldu
Bursa´da müzik eğitimini sürdüren ve ´Piyano dahisi´ olarak nitelenen 10 yaşındaki Mert Hak...
Piyano Dahisi Mert İsveç’te Birinci Oldu

 İlginç Haber -   06/06/2017

Bursa´da müzik eğitimini sürdüren ve ´Piyano dahisi´ olarak nitelenen 10 yaşındaki Mert Hakan Şeker, İsveç´in başkenti Stockholm´de bu yıl 6´ncısı düzenlenen uluslararası müzik yarışmasında, birincilik elde etti.

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.