Giriş |  Kayıt
"Hiçbir şey, ele geçince hayalde olduğu kadar güzel kalmaz."
N.RICHARD NASH
 

  Türk Radyolarında En Çok Dinlenen 10 Radyocu…
Tüm haberler
 
  Radyo-Televizyon -   26/03/2017 -   Bu haber 3078 kez okundu.

Dijitalleşmeyle birlikte yeniden atağa kalkan radyo mecrasında yıldız radyocular dönemi yeniden başlıyor…

  Özelikle drive-time saatlerinde dinleyicileri radyo başına kilitleyen bu isimler öyle güçlü bir takipçi kitlesine sahip ki bir radyodan diğerine geçtiklerinde kanalların reyting sıralamasındaki yeri değişiyor… Peki, kim bu isimler ve hangi programlarla geniş kitleleri arkalarından sürüklüyorlar? Radyo mecrasının en çok dinlenen, en güçlü 10 radyocusunu Marketing Türkiye araştırdı…

Nihat Sırdar

NİHAT ’LA MUHABBET-NİHAT ’LA SİVRİSİNEK

İstanbul’da doğan Nihat Sırdar, makine ressamı olmak için okudu ama radyocu oldu. 1993 senesinden itibaren 12 yıl Best FM’de, sekiz yıl Alem FM’de Nihat’la Curcuna ve Nihat’la Sivrisinek programlarını hazırlayıp sundu. 2013 Ekim’inden beri aynı programlara Show Radyo’da dinleyicilerine seslenmeye devam eden Sırdar, Vatan, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı da yaptı. 2000 yılından beri “İyi Uykular Türkiye”, “Sivrisinek Dedin De Aklıma Geldi” ve “Bütün Kazlar Toplandık” isminde sahne gösterileriyle binden fazla kez sahneye çıktı ve çıkmaya devam ediyor.


Zeki Kayhan Çoşkun

ZEKIRDEK-MATRAX


1999 yılında stajyer olarak Alem FM’de çalışmaya başlayan Coşkun, 2002’den beri Matrax adlı radyo programını sunuyor. Alem FM’de çalışmaya yeni başladığı dönemde Akşam Gazetesi’nin gençlik eki “Canteen”de bir süre yazarlık yapan sevilen radyocu, Matrax’ın televizyon versiyonunu SKY Türk (360 TV) ve Star TV’de de sundu. Eylül 2013’te Alem FM’den ayrılarak Show Radyo’da Matrax’ı sunmaya devam etti. Yıl içerisinde tek kişilik gösterisi olan “Kafanız Hayrolsun” ile Türkiye’nin çeşitli yerlerine giden Çoşkun’un dokuz kitabı bulunuyor. Zeki Kayahan Coşkun şimdilerde Show Radyo’da Zekirdek ve Matrax isimli programlarına devam ediyor.


Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma

ARA GAZ

Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir her sabah Metro FM’deki “Ara Gaz” programıyla dinleyicileriyle buluşuyor. İkili güncel konuları ve olayları kendilerine özgü tarzlarıyla yorumluyor ve zaman zaman dünya turuna çıkarak dünyadan haberleri dinleyicilerine aktarıyor.


Cem Arslan

GAZOZ AĞACI VE GAZOR

İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükyalı’da tamamlayan Arslan, liseyi Kadir Has Lisesi’nde tamamladı. Kadıköy’de bulunan Radyo Fener’de radyoculuk kariyerine başladı. Kadir Çöpdemir’in başında bulunduğu Klas Radyo’da program yaptıktan sonra Best FM’e transfer oldu. Arslan halen Best FM’de “Gazoz Ağacı” ve “Gazor” adlı radyo programlarını sunmaya devam ediyor.


Bedirhan Gökçe

ÜÇÜNCÜ SAYFA

1976 Ankara’da doğan Bedirhan Gökçe, 1988 yılında mankenlik yaptığı sıralarda TRT’nin açtığı seslendirme sınavlarında seslendirdiği parçalarla ve şiirlerle tanındı. 2003 yılında yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı “A.G.A” isimli TV dizisinde rol aldı. Uzun yıllar TRT’de “Bedirhan Gökçe ile Gecenin Kıyısında” adlı programı sundu. Gökçe şu sıralar Kral FM’deki şiir programına devam ediyor.


Bay J

BAY J SHOW

1970 doğumlu İtalyan radyocu Jerfi Benveniste ya da bilinen adıyla Bay J, TV’de de boy gösteren radyoculardan. NTV’de “Geveze ile Fazla Mesai” adlı televizyon programını sunan Bay J, uzun bir süre Power FM’de program yaptıktan sonra Virgin Radio’ya geçti. Virgin Radio’dan ayrıldıktan sonra Capital Radio’da program yapan ünlü radyocu Star TV’de “Çal Kalbimi” Fox’ta ise “101” adlı yarışma programlarını da sundu. Show TV’de yayınlanan “M.U.C.K.” adlı gençlik dizisinde rol alarak kendisini canlandıran Bay J, 2014 Eylül yayında vizyona giren “Stajyer Mayfa” ve Ocak 2014 tarihli “Tut Sözünü” filminde rol aldı. Melodika seslendirme firmasında seslendirme de yapan radyocu, çeşitli reklam filmlerinin dışında “Asteriks ve Oburiks Gizli Görevde” filminde de seslendirme yaptı. Sevilen radyocu şu sıralar Power FM’deki radyo programıyla sevenlerine sesleniyor.


Doğancan Özadlı

DOĞAN CANLI

1992 yılında İstanbul’da doğan Özadlı, müziğe ve tiyatroya düşkün bir isim. Halk müziği topluluklarında solist ve koro elemanı olarak görev alan Doğancan Özadlı, sanal radyolarla radyoculuk kariyerine başladı ve daha sonra Radyo Klas’ta asistan olarak görev yaptı. İstanbul’da bölgesel radyolarda sesini duyurduktan sonra Hopdedik Ayhan’ın desteğini alarak 2007 yılında Radyo Klas’ta program yapmaya başladı. Özadlı, sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere Radyo Viva’da programlarına devem ediyor.


Serdar Gökalp

SERDAR YAYINDA

2005 tarihinden bu yana Best FM’de “Serdar Yayında” isimli radyo programını sunan Serdar Gökalp programında yaptığı telefon şakalarıyla biliniyor. İlk yayınına 18 yaşındayken televizyonda bir müzik programında başladı. Televizyonda yardımcı yapımcılık ardından bir mizah dergisinde yazarlık yaptı. Uzun yıllar radyoda gece programları hazırladı.


Cem Ceminay

UYKUSUZ HER GECE

Radyonun yarattığı en ünlü simalardan biri olan Cem Ceminay 1954 doğumlu. Uzun yıllar ABD’de yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen Cem Ceminay ilk defa Power FM’de dinleyicilere seslendi. Ardından Ömer Karacan’ın sahibi olduğu Number One FM’de görev aldı. Daha sonra genel yayın yönetmenliğini de yaptığı Radio N101’de hem programına devam etti. Show TV’de Yok Böyle Dans programına yarışmacı olarak katılıp elendikten sonra aynı yarışma programında sunucu olarak kariyerine devam etti. TRT FM Radyo’da “Cem Ceminay ile Günaydın Türkiyem” programını sundu. Şu sıralarda ise A Haber’de “Uykusuz Her Gece” programını sunuyor ve Vatan Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyor.


Talha Bora Öğe

NAM-I DIĞER GÖLGE

1976 Ankara doğumlu olan Talha Bora Öğe, radyo yayıncılığına 1994’te başladı. Kariyeri boyunca “En Çok Dinlenen Radyo Programcısı”, “En İyi Şiir Edebiyat Programı”, “Yılın Kültür Sanat Programı” gibi pek çok önemli ödül kazandı. “Aşk Her Zaman Yarım Kalır”, “Siyah”, “Anla” ve “Aşk’a” isimli kitapları bulunan radyocu, orkestrasıyla birlikte gerçekleştirdiği şiir – türkü konserleriyle sık sık turneye çıkarak Türkiye’yi dolaşıyor. Öğe Radyo 7’de programlarına devam ediyor.


Etiketler : turk-radyolarinda-en-cok-dinlenen-10-radyocu
Kaynak : https://www.marketingturkiye.com.tr
  Habere Yorum Yazın  EN SON EKLENEN HABERLER  
34. Söğütlü Tarım, Hayvancılık, Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor
Sakarya´nın Söğütlü ilçesinde düzenlenecek olan 34. Söğütlü Tarım, Hayvancılık, Kült...
34. Söğütlü Tarım, Hayvancılık, Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor

 Kültür Sanat Haberleri -   02/09/2018

Sakarya´nın Söğütlü ilçesinde düzenlenecek olan 34. Söğütlü Tarım, Hayvancılık, Kültür ve Sanat Festivali öncesi ilçede hazırlık toplantısı yapıldı.
Şebinkarahisar Festivali Kelkit Vadisinde Ses Getirdi
Şebinkarahisar´da 5 yıldır çeşitli nedenlerden dolayı yapılamayan festival bu yıl coşkuyla...
Şebinkarahisar Festivali Kelkit Vadisinde Ses Getirdi

 Kültür Sanat Haberleri -   02/09/2018

Şebinkarahisar´da 5 yıldır çeşitli nedenlerden dolayı yapılamayan festival bu yıl coşkuyla gerçekleştirildi.
16. Kıbrıs Tiyatro Festivali Perdelerini 10 Eylül Pazartesi Açacak
16. Kıbrıs Tiyatro Festivali 10 Eylül Pazartesi günü başlıyor....
16. Kıbrıs Tiyatro Festivali Perdelerini 10 Eylül Pazartesi Açacak

 Kültür Sanat Haberleri -   02/09/2018

16. Kıbrıs Tiyatro Festivali 10 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali başlıyor
Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali, 6-10 Eylül 2018 tarihlerinde Olimpos Antik Ke...
Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali başlıyor

 Kültür Sanat Haberleri -   02/09/2018

Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali, 6-10 Eylül 2018 tarihlerinde Olimpos Antik Kenti´nde gerçekleştirilecek.
Aşık Veysel Kültür Ve Sanat Festivali 22 Temmuz´da Yapılacak
Ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu anısına bu yıl 25.´si düzenlenecek Aşık Veysel ...
Aşık Veysel Kültür Ve Sanat Festivali 22 Temmuz´da Yapılacak

 Kültür Sanat Haberleri -   14/07/2018

Ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu anısına bu yıl 25.´si düzenlenecek Aşık Veysel Kültür ve Sanat Festivali 22 Temmuz´da gerçekleştirilecek....
Aigai’de Zeus Sunağı’nın izleri aranıyor
Antik dönemin 12 Aiol kentinden biri olan Aigai’de 2018 yılı kazı çalışmaları başladı....
Aigai’de Zeus Sunağı’nın izleri aranıyor

 İlginç Haber -   14/07/2018

Antik dönemin 12 Aiol kentinden biri olan Aigai’de 2018 yılı kazı çalışmaları başladı.
Yaşar Kemal Efsanesi´nden ilk fragman yayınlandı
2015 yılında yaşama gözlerini yuman usta yazar Yaşar Kemal´in hayatını anlatan ´Yaşar Kema...
Yaşar Kemal Efsanesi´nden ilk fragman yayınlandı

 Kültür Sanat Haberleri -   14/07/2018

2015 yılında yaşama gözlerini yuman usta yazar Yaşar Kemal´in hayatını anlatan ´Yaşar Kemal Efsanesi´ belgeseli çekildi. Türkiye edebiyat tarihinin en önemli isimlerinden Yaşar Kemal´ belgeseli çekildi 27 Temmuz´da izleyicilerle buluşacak.
Bodrum Müzik Festivali 14. kez kapılarını açacak
Bu yıl 14.’üncüsü düzenlenecek olan Bodrum Müzik Festivali 4 – 8 Ağustos 2018 tarihleri a...
Bodrum Müzik Festivali 14. kez kapılarını açacak

 Kültür Sanat Haberleri -   14/07/2018

Bu yıl 14.’üncüsü düzenlenecek olan Bodrum Müzik Festivali 4 – 8 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Yazar ve şair İzzet Yasar’dan acı haber
Şair-yazar İzzet Yasar hayatını kaybetti....
Yazar ve şair İzzet Yasar’dan acı haber

 Edebiyat Haberleri -   13/07/2018

Şair-yazar İzzet Yasar hayatını kaybetti.

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.