Giriş |  Kayıt
"Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır."
ALBERT EINSTEIN
 
 
 

Yazar ismi :  Abdulvahap UNCU (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Abdulvahap UNCU isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      KAR ÇİÇEĞİ İLE GÜL ÇİÇEĞİ  
KAR ÇİÇEĞİ İLE GÜL ÇİÇEĞİ
Kar Çiçeği kar yağınca açan , kar eridiği zaman bile kendini koruyup , sevdiği için çabalayan bir çiçekmiş . Sevdiği çiçeğin ismi de ; hiç solmayan yaz kış hep açan gül çiçeğiymiş . Bütün çiçekler ağaçlar kısaca ; ormanda yaşayan bütün canlılar onların sevgisine imrenir , onları kıskanırmış.
Bir gün papatya , gül çiçeğini ziyarete gelmiş . Merhaba ; güzel ve aynı zamanda sevgi dolu kalbe sahip olan gül çiçeği senden sevgi nasıl sonsuz olur? Sevgi dolu bir kalbi nasıl bulabilirim diye sormuş ?
Sevgili papatya ; sevgi dolu bir kalp ararsan onu kazanmak için sadece çabala ve emek ver . İnsanın dış güzelliğine değil ; yüreğinde taşıdığı sevgi dolu sözlere bak . Dilinden çıkan değil yüreğinden gelen duygulara bak yeter diye cevap vermiş.
Beni insanlar hep yıpratıyor tek tek kopartıyor seviyor mu, sevmiyor mu diye ! Papatya , bunu bana açıklar mısın demiş ?
Sana kıyıp seni kopartanlar gerçek sevgiyi bilmeyen ya da sevgisinden şüphe eden insanların yaptığı bir davranıştır. Sevgiden şüphe eden sevmeyi bilmez , o sevgi de ömür boyu sürmez diye cevaplamış.
Papatya ; aslında sen insanlara verilen en güzel sevgi çiçeğisin . İnsanlar seni sadece yapraklarını kopartarak sevgiyi sevmeyi birbirinden ayırarak yanılıyor .
Bütün herkes senin ve kar çiçeğinin sevgisine imreniyor . Kar yağsa da yağmasa da kar çiçeği hiç kapanmıyor ve dimdik ayakta sana bakıyor . Bunun nedeni ne diye sormuş ?
Papatya; kalpten seversen hiç bir güç seni yıkamaz sana karşı koyamaz . Çünkü ; yürekten seviyoruz birbirimizi . Sözlerle değil , gözlerle sevgimizi gösteriyoruz. Bu da ikimizin sevgisini bitirmiyor aksine yüceltiyor. Böyle bir sevgi de ömür boyu kalacak demiş .
Kar çiçeği ile gül çiçeği ömür boyu sevgi ile huzurlu ve mutlu yaşamışlar.
Sevgiden şüphe eden sevmeyi bilmez , o sevgi de ömür boyu sürmez …


 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Abdulvahap UNCU üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

12SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.