Giriş |  Kayıt
"Para ile satın alınan sadakat, daha fazla para ile de satılır."
SENECA
 
 
 

Yazar ismi :  İrfan Karabulut (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de İrfan Karabulut isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      Beyaz Elbiseli Kadın  

Hikaye 18 yy fransa´´sasında geçmektedir. O zamanlarda bir dük imparatora baglılıgı sayesinde fransa imparatoru tarafından kendisine baglı derebeylik verilmiş.ve dük ailesiyle birlikte bu topraklarda yaşarken bir gün oraya genç bir delikanlı gelir.delikanlı çok geçmeden yolda köylülere rastlar.ve
beyazlar içinde bir kadın görür,merak eder. Yanından geçerken kadına aşık olur. delikanlı hastalıgına iyi gelir diye o köyde yaşayan akrabasında kalır.aklı hep beyazlı kadına takılır. ama kadın tam bir rahibedir. İnançlarına ve eşine sadıktır. Delikanlı bir yandan eve yerleşir, bir yandan etrafı gezip tanıma bahanesiyle dolaşır. Asıl amacı beyazlı kadını görmektir.Yanında kaldıgı akrabasına(teyzesi) sorar.beyazlı kadının kim oldugunu ögrenir.teyzesi bir düşes oldugunu söyler.
Bu dük ün karısıdır.teyzeside dükün aksi,suratsız geçimsiz oldugunu ama eşinin bulunmaz biri oldugunu söyler. Şimdi delikanlı beyazlı kadını görme arzusundadır. Teyzesi onu tanış
tırma amacı ile küçük bir ziyaret yapabileceklerini söyler.
delikanlı dük ,eşi ve iki çocuguyla tanışırlar. ve böylece olaylar gelişir. Delikanlı zaman içinde aşkını açıklar. Ama kadın bunun yanlış oldugunu evli ve çocukları oldugunu söyler. fakat delikanlı vazgeçemeyecegini anlatır. düşeste
aşıktır içteniçe sever. Fakat inancı geregi karşılık ve umut vermez delikanlıya. Bir erkek bir kız çocugu vardır. Bunlarda delikanlıya baglanır. aileden olur delikanlı bu arada kadın dükün ahlakı ve sert mizacı sayesinde hastalanır. Ama kadın delikanlıya besledigi sevgi,tutku ve gizli aşk sayesinde iyileşme gösterir. Dük eşinin iyileştiginin farkındadır. Bunu delikanlıya söyler. Beraber yaşamayı onlarda kalmasını ve imparatordan kendisine derebeylik alabilecegini anlatır.
Beyazlı kadın ise yasak aşkını inancına baglılıgından gizler. karşılık vermez. Delikanlıya vermek üzere kızını özenle büyütmeye ve saklamaya söz verir. Delikanlı kabullenmez.
Ve ordan ayrılır. Bu ayrılık kadını fena sarsar,tekrar kadın
hastalanır. Ama bu kez kurtulma şansı yoktur. Delikanlı başka biriyle inat ugruna evlenir. Kadın bunu bilmektedir. Bunları görünce şok etkisiyle bir daha ayaga kalkamaz. Son günleri
dir kadının delikanlı bir şekilde haber alır ve gelir. Kadın sürekli hayaller görür. Günah çıkarır azap çeker.
Rahip onun geldigini söler. Ama kadın agırdır ve bu halde görmesini istemez. Delikanlı zorlayınca kadın ilk günki
beyazlı elbiselerini giyer. Kadın delikanlının kollarında aşkını itiraf eder onu çok sevdigini söyler. Delikanlıya kızı ile evlenmesini kendisini onda bulacagını söyler. Ve son nefesini bu kollarda verir.kız da delikanlıyı suçlar.
annesinin onun karşılıksız aşkı yüzünden öldügünü bilmektedir.
Bu yüzden delikanlıya kin besler. Ve asla onunla evlenmeyecegini söyler. Delikanlıda bunu istememektedir.
Beyazlı kadına şato nun engüzel yerinde bir mezar yapar.
Ve kendiside onun yanına bir an evvel gidebilmek için
beyazlı kadının mezarı başında yaşamına son verir. İşte aşk
işte sevmek bu demek ve derim ki bende (EY AŞK SEN NELERE KADİRSİN)

__________İrfan karabuluT
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu İrfan Karabulut üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

1234SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  İbrahim Değerli
3 .  Gülüm Çamlısoy
4 .  Berat Uyanık
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.