Giriş |  Kayıt
"Erkekler, kadınların ilk aşkı, kadınlar da erkeklerin son aşkı olmak isterler."
OSCAR WILDE
 
 
 

Yazar ismi :  Abdulvahap UNCU (Yazarın ana sayfası için tıklayın)

Sen de Abdulvahap UNCU isimli yazara destek olmak istiyorsan, yıldızlı oylama ile oylamaya katılabilir, 1 ile 10 arası puanlama yapabilirsin.


 
      AHMET  
AHMET
Ahmet henüz okula yeni başlamıştı. Heyecanlıydı ,mutluydu , Umutları ve hayalleri vardı. Ahmet’in okuma aşkı vardı. Okuyup kocaman adam olmak vatanına milletine faydalı bir birey olmak ve sonrasında DOKTOR olmanın hayalini kurardı. Çok sevdiği bir şey daha vardı Ahmet’in! yağmurun yağışını pencereden izlemeyi ve yağmurdan sonra çıkan gökkuşağını seyretmeyi .
Ahmet aile terbiyesi görmüş büyüklerine saygı küçüklerine sevgi gösteren bir özelliğe sahipti . Her zaman kılık, kıyafetine özen gösterir ve kirlenmemesine dikkat ederdi . Okula giderken çantasını hazırlar defter ve kitaplarını düzenli kullanırdı. Öğretmeni sınıfa gelmeden önce dersini tekrar eder sonra da sessizce öğretmenin derse girmesini beklerdi . Öğretmeni onu çok sever hiç şikayet etmezdi . Ahmet’i arkadaşları da çok sever , onlarla iyi anlaşır ve hiç kavga etmezdi .
Eve gittiğinde, annesine sarılır öper ve onu çok sevdiğini söylerdi . Ellerini yıkar sonra annesinin yaptığı güzel yemekleri büyük bir iştahla yerdi . Biraz oyun oynadıktan sonra, derslerini çalışır ve o günkü konuların bir tekrarını yapardı. Akşam karanlık çökünce tatlı bir yorgunluk çökerdi üstüne . Yatağına doğru gider mışıl mışıl uykuya dalardı. Annesi üstünü örter sonra tatlı bir uyku çeken Ahmet’e bakmaya doymazdı . Ahmet erken yatıp erken kalkardı .
Annesi Ahmet’i ödüllendirmek için guguk kuşlu çalar saat hediye etti. Ahmet çok mutlu oldu. Annesine teşekkür etti . Her akşam uyumadan önce, saati kurar sabah uyandığında ellerini yüzünü yıkar ,sonra da annesinin hazırladığı kahvaltıyı yerdi. Üstünü giyinir ve yavaş yavaş okulun yolunu tutardı.
Ahmet hayatı boyunca hep disiplinli yaşadı ve çalıştı. Başarılı da oldu. Üniversiteyi okuyup , hayali olan doktorluk mesleğini kazandı. Ahmet insanlara hep neşe ve huzuru aşıladı.
Ahmet ömür boyu herkes tarafından çok sevilen ve sayılan bir insan oldu. Hayatı hep mutluluk doldu ve güzel bir ömür sürdü.
 
 

Bu yazının tüm hakları ve sorumluluğu Abdulvahap UNCU üzerindedir.
Bu yazının ilgili yazara ait olmadığını, yazının içeriğinde şahsınıza veya toplumun genel ahlak değerlerine bir hakaret olduğunu, içeriğinde açıkça yazılmış müstehcen ifadeler veya edebi yazılarda olmaması gereken ağır küfürler bulunduğunu düşünüyorsanız, ilgili yazıyı ve yazarı site yönetimine bildirebilirsiniz.
Yazıların içeriğinden www.edebiyatdunyasi.com ve Ada İnternet Yayıncılığı ve Reklamcılık Şti. yetkilileri sorumlu tutulamaz.
 
Tüm yazıları

12SonrakiSon

 
1 .  İbrahim Değerli
2 .  Mehmet Akb
3 .  Serhat ÖZER
4 .  Abdulvahap UNCU
5 .  Ali Demiral


 
1 .  DeryaDerviş
2 .  Gülüm Çamlısoy
3 .  Berat Uyanık
4 .  İbrahim Değerli
5 .  Elnur Əliyev


 
1 .  Ahmet Duman
2 .  Tunahan çelik
3 .  erhan
4 .  Canay Gümüşlü Safi
5 .  Ömer Faruk Hüsmüllü

 

     


Basında sitemiz | Bize ulaşın | Reklam

Sözleşmeler Gizlilik ve Kullanım Sözleşmesi | Tüketici Hakları, Üyelik, Güvenlik ve Teminatlar

Tüm hakları saklıdır 2017 © Edebiyat Dünyası

Edebiyatdunyasi.com'a eklenen yazılar ve görseller 5846 Sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERi KANUNU'na göre korunmaktadır. Sitenin özgün içeriği 5187 Sayılı Basın Kanunu'na göre kaynak belirtilmeden başka yayın organlarında kullanılamaz. Kaynak belirtmek ve ilgili sayfaya link vermek koşuluyla sitenin tüm özgün içeriği başka yayın organlarında özgürce kullanılabilir.